Darujte 2 % z vašich daní

 

Dobrovoľnícky projekt CVR Centrum Vzdelávania Rodiny vznikol pred 5 rokmi na podnet účastníkov našich tréningov. Od roku 2020 funguje občianske združenie CVR Centrum Vzdelávania Rodiny, ktoré zastrešuje naše mimopracovné aktivity:
YouTube kanál Recepty CVR
You Tube kanál Vzťahy CVR
Knihy Recepty CVR1 a Recepty CVR2

 

 

Milí naši priatelia a diváci,

Ďakujeme za vašu doterajšiu podporu a veríme, že naše OZ podporíte darovaním 2 % z vašich daní, ktoré inak prepadnú štátu. Veľmi nám tým pomôžete, veď doteraz sme si všetky náklady hradili sami.

Nižšie nájdete postup a tlačivá pre 3 možnosti:

 • Som zamestnanec
 • Robím si daňové priznanie sám/sama
 • Som právnická osoba

Som zamestnanec

1. Požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň do 15.2.2022. (V žiadosti, ktorú vám vytlačí vaša mzdová účtovníčka, označíte možnosť, že chcete darovať 2 %).

2. Požiadajte zamestnávateľa o vystavenie Potvrdenia o zaplatení dane (ďalej len Potvrdenie)

Z tohto Potvrdenia (z riadku 24) si viete vypočítať 2 % (3 %) z Vašej zaplatenej dane. Táto suma však musí byť minimálne 3,00 €. Ak ste v roku 2021 odpracovali dobrovoľnícky minimálne 40 hodín, požiadajte o potvrdenie, následne môžete poukázať 3 % z Vašej zaplatenej dane.

3. Vyplňte Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov FP (ďalej len Vyhlásenie) a to nasledovne:

V oddieli I. uveďte svoje údaje, na riadku 12 uveďte sumu dane z riadku 24 z Potvrdenia, na riadku 13 uveďte sumu 2 % alebo 3 % z riadku 12 (zaškrtnite potom „spĺňam podmienky pre 3 %“), na riadku 14 uveďte dátum z riadku 26 z Potvrdenia. ​Ak v Potvrdení nie je  žiadny dátum, napíšte 31.03.2022.
Poznámka: Výpočet 2% z riadku na riadku 13: 0,02 x suma z riadku 12 a zaokrúhlite MATEMATICKY na eurocenty nahor – teda na sumu s dvoma miestami za desatinnou čiarkou.

V oddieli II. uveďte IČO a názov (riadky 15 – 16 sú v tlačive už predvyplnené).
Zaškrtnite: súhlasím so zaslaním údajov prijímateľovi dane – príjemca sa dozvie, že ste mu poskytli 2 % (3 %) svojich daní (bez sumy, ktorú ste poslali).

4. Obe tlačivá (originály), teda Vyhlásenie spolu s Potvrdením, fyzicky alebo doporučene poštou, doručte do 30.04.2022 na daňový úrad podľa Vášho bydliska – adresu si nájdete TU.

Ak ste z Martina a okolia, máte výhodu: doručte originály oboch dokumentov nám a my ich za vás radi doručíme na Daňovému úradu.

Daňové priznanie si robím sám/sama

1. V daňovom priznaní pre fyzické osoby typ A (príjmy len zo závislej činnosti, t.j. zo zamestnaní) TU vyplňte oddiel VIII. 

V daňovom priznaní pre fyzické osoby typ B (príjmy z podnikania) TU vyplňte oddiel XII. 

Naše údaje:
Obchodné meno (názov): CVR CENTRUM VZDELÁVANIA RODINY
IČO: 53007671

Zaškrtnite: súhlasím so zaslaním údajov prijímateľovi dane – príjemca sa dozvie, že ste mu poskytli 2 % (3 %) svojich daní (bez sumy, ktorú ste poslali).

Ak ste v roku 2021 odpracovali dobrovoľnícky minimálne 40 hodín, požiadajte o potvrdenie, následne môžete poukázať 3 % z Vašej zaplatenej dane. Celková poukázaná suma však musí byť minimálne 3,00 €.

2. Riadne vyplnené daňové priznanie (spolu s prílohou o dobrovoľnícky odpracovaných hodinách) doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (zvyčajne do 31.3.2022) na Váš daňový úrad buď elektronicky cez portál Finančnej správy, alebo ak nemáte povinnosť elektronickej komunikácie, tak podľa Vášho bydliska – adresu si nájdete TU), a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.

3. Daňový úrad po kontrole údajov a splnení všetkých podmienok má zákonnú lehotu 90 dní na to, aby previedol sumu, ktorú ste poukázali, v prospech CVR Centrum Vzdelávania Rodiny, o.z.

Som právnická osoba

1. Vypočítajte si Vaše 1 % (2 %) z dane z príjmov právnickej osoby – to je maximálna suma, ktorú môžete poukázať v prospech prijímateľa/prijímateľov, poukázať môžete aj menej ako 1 % (2 %), musí však byť splnená podmienka minimálne 8,00 € na jedného prijímateľa. ​​

Pozor: 
a) Ak právnická osoba (firma) v roku 2021, až do termínu na podanie daňového priznania a zaplatenie dane v roku 2022 (zvyčajne do 31.3.2022), NEDAROVALA financie vo výške minimálne 0,5 % z dane na verejnoprospešný účel (aj inej organizácii, nemusí byť iba prijímateľovi), tak môže poukázať iba 1 % z dane – vyznačí v daňovom priznaní, že poukazuje iba 1 % z dane.

b) Ak právnická osoba (firma) v roku 2021 až do termínu na podanie daňového priznania a zaplatenie dane v roku 2022 (zvyčajne do 31.3.2022) DAROVALA financie vo výške minimálne 0,5 % z dane na verejnoprospešný účel (aj inej organizácii, nemusí byť iba prijímateľovi), tak môže poukázať 2 % z dane – označí v daňovom priznaní, že poukazuje 2 % z dane.

2. V daňovom priznaní pre právnické osoby – Časť VI. sú už uvedené kolónky riadky na poukázanie 1 % (2 %) z dane v prospech 1 prijímateľa. Údaje, ktoré do daňového priznania uvediete:

Obchodné meno (názov): CVR CENTRUM VZDELÁVANIA RODINY
IČO: 53007671

Zaškrtnite: „súhlasím so zaslaním údajov“ – príjemca sa dozvie, že ste mu poskytli 2% (3%) svojich daní (bez sumy, ktorú ste poslali).

3. V kolónke na Riadku 5 uveďte, koľkým prijímateľom chcete podiel zaplatenej dane poukázať. Pokiaľ ste si vybrali viac prijímateľov, vložte do daňového priznania ďalší list papiera ako prílohu (je uvedená na poslednej strane DP), v elektronickom formulári kliknite na „pridať“ a uveďte tam analogicky všetky potrebné identifikačné údaje o prijímateľoch a sumu, ktorú chcete v ich prospech poukázať.

4. Riadne vyplnené daňové priznanie odošlite elektronicky v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.​

5. Daňový úrad po kontrole údajov a splnení všetkých podmienok má zákonnú lehotu 90 dní na to, aby previedol sumy, ktoré ste poukázali, v prospech Vami vybraných prijímateľov.

Recepty CVR – Centrum Vzdelávania Rodiny

 1. YouTube kanál funguje od roku 2017
 2. Našim mottom je: „Ako uvariť chutne a zároveň zdravo“.
 3. vyše 37 100 oberateľov (k 17.2.2022)
 4. skoro 300 videí
 5. V roku 2021 sme vydali 2 knihy:
  Recepty CVR 1 Jar/LetoRecepty CVR 2 Jeseň/Zima
 6. V každej knihe nájdete 240 strán a 150 receptov 🙂

 

Vzťahy CVR – Centrum Vzdelávania Rodiny

 1. YouTube kanál funguje od roku 2018
 2. cieľom je odovzdať dôležité informácie z oblasti partnerských a rodinných vzťahov, ktoré nás nenaučili v škole.
 3. viac ako 230 oberateľov (k 17.2.2022)
 4. 13 videí

Zo srdca vám ďakujeme za 2 %, za vaše povzbudzujúce komentáre a maily, všetky ich čítame a motivujú nás pokračovať ďalej. Želáme vám veľa zdravia a úspechov vo všetkom, čo robíte.

S pozdravom

Mgr. Jarmila Cecková
CVR Centrum Vzdelávania Rodiny, o.z.
e-mail: vzdelavanierodiny@gmail.com
mobil: 0907 774 318

Odozvy našich divákov

„Tak, už som knihu prečítala celú, naozaj sa vám podarila!!! Miestami som aj počula hlas pani Lenky, lebo mám tie videá napozerané a keď som to čítala, akoby som bola vtiahnutá do deja! … Oceňujem taktiež aj tie dobré rady, myslím tým pripináčik na nástenku v knihe. Tak vám všetkým prajem veľa radosti a sily a nápadov pri tvorbe ďalších knižiek. Verím, že mnoho vašich „po svete roztrúsených“ divákov si našlo a nájde pre seba tiež takéto podobné veci, ako ja s mrazeným ovocím!!!“

Janka K.

„Pozdravujem vás a veľmi pekne ďakujem za knižku. Je super, krásne prevedenie, kvalitný papier a recepty na jednotku. Pozerám a sledujem vašu tvorbu na youtube a písala som si jednotlivé recepty … no už nemusím, pretože sú v knižke na jednom mieste. Máte krásny hlas, rada počúvam aj tie tipy, ako vylepšiť to, či ono … rady a poučenia. Darmo, človek sa stále učí. Prajem vám do budúcna veľa tvorivej práce, trpezlivosti a entuziazmu pri vymýšľaní nových receptov. Majte sa krásne a držte sa. Vaša práca má zmysel, podľa vašich receptov sa naučia variť aj mladé začínajúce gazdinky.“

Daniela R.

„Dobrý deň, ďakujem krásne, tak toto bol naozaj expres, už dnes knihy aj dorazili :-).Veľmi sa teším, sú tam aj recepty na ktoré si dlhšie robím chute, aj nejaké už vyskúšané podľa youtube, všetko čo som ochutnala bolo vážne fantastické a malo úspech dokonca u zarytého milovníka mäsa :-D. Jednu knihu vždy darujem a jednu si nechám, zatiaľ boli všetci nadšení a ja tiež. Kolegyňa si všimla jednu maličkosť, nielen že sú knihy krásne, ale majú aj super väzbu, to som už dlho nevidela :-). Srdečne vám všetkým želám veľa zdravia a tvorivých nápadov, som si istá že ak budete uvažovať o tretej knihe, zasa sa prihlásim 🙂 Ste super.“

Katka K.

„Dobrý deň. Ja pozerám vaše recepty až z Londýna pravidelne a hlavne kvôli vášmu milému hlasu :). Už ste ma inšpirovali na veľa receptov a vždy sa teším na nové. Nakladala som kapustu podľa vášho receptu, varila pretlak z vlastných paradajok, sušila zeleninu na vegetu a chystám sa na medové rezy. Počas pandémie ste boli svetlom v tuneli :). Ďakujem krásne.“

Katka T.